Литва приєдналася до коаліції з надання ППО Україні – Науседа

by Max
Литва приєдналася до коаліції з надання ППО Україні – Науседа

Литва приєдналася до коаліції країн, які надають допомогу українській протиповітряній обороні, повідомив президент Литви Гітанас Науседа.

«Радий повідомити, що Литва приєднується до коаліції засобів протиповітряної оборони, яку очолюють Німеччина, Франція і США. Ми зробимо свій внесок, надавши Україні мобільні радари повітряного спостереження», – написав Науседа у соцмережі X.

Він назвав військову підтримку Україну вирішальною. «Україні потрібна зброя, а не обіцянки. Давайте підтвердимо слова ділом», – зазначив Науседа.

Президент Володимир Зеленський у відповідь на заяву Науседи написав, що внесок Литви є «дуже цінним» для України.

«Швидке посилення протиповітряної оборони України є ключовим для протидії російській агресії, захисту нашого народу й оборони наших позицій на передовій. Я вдячний Литві за те, що вона допомагає нам досягти цих цілей і залишається надійним союзником України», – написав Зеленський в X.

У квітні міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Німеччина як голова коаліції протиповітряної оборони ініціює аналіз наявних у світі батарей Patriot й інших систем ППО й комбінацій, необхідних для їх передачі Україні.

Кулеба також закликав партнерів поділитися своїми системами Patriot.

У лютому цього року після засідання Контактної групи з питань оборони України («Рамштайн-19») міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що офіційно почала роботу коаліція інтегрованої протиповітряної і протиракетної оборони. «15 країн уже приєдналися. Вдячний Німеччині, Франції та США за лідерство», – сказав тоді Умєров.

Президент Володимир Зеленський під час зустрічі з держсекретарем США Ентоні Блінкеном 14 травня заявив, що Україні потребує систем протиповітряної оборони. За його словами, «вже сьогодні» потрібні два комплекси Patriot для Харківської області, де люди постійно страждають від обстрілів.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль днями написав у своєму фейсбуці, що під час зустрічі у Празі щодо оборони України, зокрема, обговорили посилення української системи ППО. Він зазначив, що Україні якнайшвидше потрібно принаймні сім систем Patriot і сучасна бойова авіація для захисту від російських ударів.

Читайте також: ЗМІ: США розглядають можливість надання Україні ще однієї системи Patriot

ІНШІ НОВИНИ