Лідери ЄС відреагували на обстріли енергетичної інфраструктури в Україні

by Max
Лідери ЄС відреагували на обстріли енергетичної інфраструктури в Україні

Очільники Європейської ради та Єврокомісії, спілкуючись із журналістами після дводенного саміту лідерів ЄС у Брюсселі, висловили свої слова підтримки Україні через російські масовані обстріли енергетичної інфраструктури 22 березня.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн нагадала, що це вже не перша така атака з боку РФ, і що тепер Україна значно більше готова до таких дій з боку супротивника.

«Росія робила все, щоб зруйнувати енергопостачання в Україні, але їй це не вдалося. Ми довели за останні два роки, а головним чином за останню зиму, що протистояти російським атакам можна», – сказала президентка Єврокомісії.

Урсула фон дер Ляєн також пояснила, що за останні два роки завдяки зусиллям Євросоюзу Україна стала «частиною нашої енергетичної мережі».

«Україна є частиною нашого енергопостачання. Україна є частиною нашої платформи закупівлі газу. Тож, попри атаки Росії, ми не лише змогли разом зберегти енергопостачання в Україні, але й модернізувати його та наблизити до Європейського союзу», – заявила Урсула фон дер Ляєн.

Президент Європейської ради Шарль Мішель підтвердив єдність лідерів ЄС у прагненні допомогти Україні в протистоянні російським атакам.

«Наш меседж — це єдність і твердість. Минулого вечора ми, ймовірно, знову застали Росію зненацька, діявши дуже швидко, щоб підтвердити нашу рішучість збільшити мобілізацію ресурсів, у тому числі військових, для підтримки України. Це, наприклад, рішення спрямувати доходи від заморожених російських активів на фінансування військового потенціалу України. І ця рішучість сильна. Нас не лякає Росія, і ми абсолютно віддані Україні», – заявив Шарль Мішель.

Премʼєр-міністр Бельгії Александр де Кроо, прибуваючи на саміт уранці, сказав, що не має деталей про обстріли, проте відзначив, що «ці напади показують незаконність російської війни та необхідність продовжувати повну та посилену підтримку України».

У ніч і вранці 22 березня російські війська завдали чергового удару по Україні, у Міненерго зазначили, що це найбільш масована атака по українській енергетиці за останній час.

Про удари, зокрема по енергетичній інфраструктурі, повідомляли в Харкові, Запоріжжі, на Дніпропетровщині, Вінниччині, Хмельниччині, Івано-Франківщині, Львівщині, Полтавщині, Сумщині.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що російські війська за ніч і ранок 22 березня запустили по Україні понад 60 безпілотників «Шахед» і майже 90 ракет різних типів.

Пізніше в Повітряних силах уточнили, що зі 151 засобу повітряного нападу, які запустила РФ, 92 збили сили ППО.

ІНШІ НОВИНИ