Лідери ЄС погодилися продовжити роботу над планом використання заморожених активів РФ для України

by Max

Лідери ЄС у четвер погодилися продовжити роботу над планом щодо використання прибутків від заморожених активів російського центрального банку для допомоги Україні.

«Я сказала лідерам, що якщо ми зараз швидко ухвалимо пропозицію, то зможемо розподілити перший мільярд уже 1 липня», – сказала президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Як йдеться у спільній заяві за підсумками першого дня саміту, Рада ЄС розглянула прогрес щодо наступних конкретних кроків стосовно спрямування заморожених активів Росії на користь України, включаючи можливість фінансування військової підтримки. У заяві зазначається про продовження «роботи над нещодавніми пропозиціями» Єврокомісії.

Читайте також: Зеленський закликав ЄС до «прогресу» у використанні російських заморожених активів

Європейська комісія 20 березня представила проєкт рішення щодо використання прибутків від заморожених російських активів, які мають забезпечити від 2,5 до 3 мільярдів євро на рік на озброєння України. У пропозиції йдеться про те, що 90% доходів від російських активів, заморожених у Європі, слід використати на закупівлю зброї для України через Європейський фонд миру. Решту 10% передати до бюджету ЄС і використати їх для підвищення потужності української оборонної промисловості.

Цю ідею обговорювали лідери ЄС, чиє одностайне схвалення потрібне для її реалізації. Однак попри її широку підтримку поміж держав-членів Євросоюзу, проти виступають Австрія та Угорщина.

Близько 260 мільярдів євро активів російського центрального банку, переважно у вигляді цінних паперів і готівки, були заблоковані країнами «Групи семи», ЄС і Австралією, більш як дві третини з них заблоковані в ЄС на території Бельгії.

Фінансування стало особливо важливим у той час, як Україна стикається з нестачею артилерії, а близько 60 мільярдів доларів допомоги від США залишаються заблокованими в Конгресі.

ІНШІ НОВИНИ