«Китаю є що робити на Саміті миру» – Зеленський

by Max
«Китаю є що робити на Саміті миру» – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський вважає, що «Китаю є що робити на Саміті миру», але констатує, що нині через небажання Пекіна відсутні «потужні контакти з Китаєм».

«Щодо нашої сторони – ми запрошували не тільки на саміт. Ми багато разів хотіли зустрітися на різних рівнях із представниками Китаю. Я хотів зустрітися з лідером. Я говорив із ним десь рік тому телефоном. Ми говорили про підтримку нашої територіальної цілісності та суверенітету. Наші позиції тоді збігалися», – передає агенція «Інтерфакс-Україна» слова Зеленського під час спілкування з представниками ЗМІ на полях конференції «Діалог Шангрі-Ла» в Сінгапурі 2 червня.

Президент наголосив, що Україна без позитиву сприймає сигнал з Китаю щодо того, що вони не будуть підтримувати і брати участь у Саміті миру. Володимир Зеленський вважає, що Пекін міг би бути зацікавлений щонайменше у двох із трьох пропонованих до обговорення на саміті у Швейцарії питань – ядерної та продовольчої безпеки.

31 травня Міністерство закордонних справ Китаю підтвердило, що представника Пекіна не буде на заході у Швейцарії.

Конференція, яку українська влада називає Глобальним самітом миру, відбудеться 15–16 червня. Очікується, що близько 100 країн візьмуть участь у зустрічі на розкішному курорті Бурґеншток поблизу міста Люцерн.

У Росії, яку не запросили на саміт, заявляли, що переговори про мир в Україні, заплановані в червні у Швейцарії, не матимуть сенсу без участі Росії. Речниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що будь-які дії щодо України, які «ігнорують позицію Росії», «відірвані від реальності».

ІНШІ НОВИНИ