«Китай не сприйматиме звинувачень і тиску» – Пекін відреагував на претензії щодо співпраці з Росією

by Max
«Китай не сприйматиме звинувачень і тиску» – Пекін відреагував на претензії щодо співпраці з Росією

Китай і Росія мають право на «нормальну співпрацю», вона не повинна піддаватися зовнішньому втручанню або обмеженню, заявляють у китайському Міністерстві закордонних справ.

«Китай не сприйматиме звинувачень і тиску. Якщо певні країни дійсно дбають про мир і хочуть якнайшвидшого завершення кризи, вони повинні замислитися над першопричиною кризи і зробити щось, що дійсно допоможе досягти миру, а не перекладати провину на Китай», – заявила речниця відомства Мао Нін на брифінгу.

Щодо України, як стверджують у МЗС Китаю, Пекін завжди займав «об’єктивну і справедливу позицію, відігравав конструктивну роль в активному просуванні мирних переговорів».

Як заявив днями заступник держсекретаря США Курт Кемпбелл, Вашингтон попередив, що вважатиме Пекін відповідальним, якщо Москва досягне успіхів в Україні на тлі поглиблення співпраці РФ та Китаю. За його словами, Сполучені Штати прямо заявили Китаю, що якщо це триватиме, то це вплине на відносини між США та Китаєм.

Читайте також: У США пригрозили санкціями китайським банкам, які працюють із Росією

Раніше цього місяця генсекретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що альянси Росії з «друзями в Азії» мають наслідки для глобальної безпеки. Зокрема, він зауважив, що Китай також «підтримує військову економіку Росії».

Минулого місяця американський Інститут вивчення війни (ISW) у своєму звіті зауважив, що Росія продовжує спроби вибудувати коаліцію на противагу Заходу, розвиваючи двосторонні відносини з Іраном, Північною Кореєю і Китаєм.

ІНШІ НОВИНИ