«Китай міг би зіграти корисну роль, якби захотів» – США про відмову Пекіна від участі в Саміті миру

by Max
«Китай міг би зіграти корисну роль, якби захотів» – США про відмову Пекіна від участі в Саміті миру

Сполучені Штати наразі не бачать, яким чином Китай може відіграти позитивну роль у завершенні війни, яку Росія веде проти України, заявив речник Держдепартаменту Метью Міллер 3 червня.

«Ми завжди чітко заявляли, що Китай міг би зіграти корисну дипломатичну роль у вирішенні цього конфлікту, якби він захотів. Але наразі важко зрозуміти, як вони можуть зіграти таку роль, враховуючи дії, до яких Китай вдавався впродовж останніх місяців, щоб відбудувати та реконструювати оборонно-промислову базу Росії. Тож ми й надалі чітко пояснюватимемо Китаю, що ми проти таких дій, і притягатимемо до відповідальності причетні до цього організації. Ми вже чули, що наші європейські колеги планують робити так само», – пояснив позицію США речник Держдепартаменту (цитата за «Голосом Америки»).

Раніше 3 червня в Білому домі заявили, що на українському Саміті миру у Швейцарії США представлятимуть віцепрезидентка Камала Гарріс та радник із національної безпеки Джейк Салліван.

Речниця китайського МЗС Мао Нінь підтвердила 3 червня, що Китай не братиме участі в мирній конференції у швейцарському Бюрґенштоку. Таке рішення Пекіну вона пояснила тим, що на саміті не буде представлена Росія.

Під час європейського бізнес-форуму 31 травня заступник міністра фінансів США Воллі Адеємо заявив, що «Кремль нездатний продовжувати війну без допомоги компаній Китаю».

ІНШІ НОВИНИ