Кулеба на форумі оборонних індустрій закликав Європу до переходу на економіку «воєнного часу»

by Max
Кулеба на форумі оборонних індустрій закликав Європу до переходу на економіку «воєнного часу»

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба долучився до Форуму оборонних індустрій Україна – Євросоюз у Брюсселі дистанційно, повідомляє пресслужба МЗС 6 травня.

Зокрема, Кулеба вказав на те, що Росію можна зупинити лише «за допомогою переважаючої оборонної потужності», для чого потрібне спільне нарощування оборонної промисловості.

«Якщо ми хочемо зберегти мир в Європі, ми повинні перейти до європейської економіки та промисловості воєнного часу. Лише так ми можемо стримати агресію Росії, продемонструвавши, що Європа має засоби для самозахисту. Спільний оборонно-промисловий простір допоможе подолати існуючі проблеми», – заявив міністр.

Читайте також: Навчання авіатехніків і пілотів, ППО та амуніція – голова Міноборони Бельгії розповіла про допомогу Україні

Він висловив думку, що жодна країна не зможе допомогти Україні та захистити Європу самостійно, цього можливо досягти лише колективними зусиллями.

Кулеба назвав три складові, від яких, на його думку, залежить успіх розвитку європейської оборонної промисловості:

  • створення спільного оборонно-промислового простору в рамках ЄС, а також країн-партнерів і країн-кандидатів на членство для подолання проблем, які виникають через використання різних видів зброї та боєприпасів
  • довгострокове планування, контракти та закупівлі – «стратегія ЄС вже зробила важливий крок у цьому напрямку, і ми очікуємо її швидкої практичної імплементації»
  • посилення співпраці між оборонними галузями України та ЄС

На думку голови МЗС, наразі Україна є європейським центром оборонної промисловості:

«Багато урядів і компаній вже співпрацюють зі своїми українськими колегами, і вигоди від цього величезні. Кожен євро, інвестований у здатність України виробляти більше озброєнь, генерує вигідні безпекові та фінансові дивіденди для європейських партнерів».

Читайте також:Bloomberg: США обговорюють із G7 надання Україні допомоги за рахунок прибутків від активів Росії

Раніше на Форумі оборонної індустрії міністр стратегічної промисловості України Олександр Камишін зазначив, що оборонна промисловість України могла б виробляти продукцію на додаткові 10 мільярдів доларів, якби мала належне фінансування.

Сьогодні ж міністр оборони Польщі заявив, що ключовою справою Євросоюзу є перехід збройної промисловості в режим «безпосередньої загрози».

ІНШІ НОВИНИ