комісія з етики перевіряє конгресвумен з України Спартц через скарги підлеглих – Politico

by Max

Комітет з етики Палати представників США провів попередні розслідування поводження конгресвумен Вікторії Спартц із підлеглими у відповідь на скарги щодо ймовірного «жорстокого поводження» і «загальної токсичності», пише видання Politico із посиланням на людей, які працювали з чиновницею.

Помічники, які відмовилися називати себе через страх помсти з боку Спартц, скаржаться, зокрема, на скорочення зарплати та заборону спілкуватися із журналістами. Також кілька людей пішли з команди після досить короткого терміну роботи на політикиню, йдеться у статті.

Зазначено, що отримавши повідомлення про етичне розслідування, Спартц відповіла, що «не розуміє, про що йде мова». Її радник згодом відповів, що співробітники Комітету з етики не зв’язувалися із нею.

«Конгресвумен вже давно критикує те, що занадто багато людей у Вашингтоні хочуть влади, грошей і привілеїв, а потім розвертаються і нічого не роблять, – сказав він. Коли система притягається до відповідальності, ми отримуємо анонімні чутки і перебільшені історії».

На праймеріз, що відбулися минулого місяця, Спартц перемогла вісьмох конкурентів, включно з представником штату Чаком Гудрічем, який розкритикував ставлення Спарц до своїх підлеглих, назвавши її «найгіршим босом номер один в усьому Конгресі», зазначають журналісти.

У відповідь на попередні звинувачення Спартц висловила вдячність своїм співробітникам і сказала: «Я працюю надзвичайно важко в темпі, який не для всіх під силу».

Вікторія Спартц стала першою політикинею українського походження, обраною до Конгресу – вона стала членкинею Палати представників у 2021 році як представниця Республіканської партії від штату Індіана.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Спартц закликала допомагати Україні. У квітні 2022 року вона приїхала до Києва разом із сенатором-республіканцем Стівом Дейнсом. У липні 2022 року вона звернулася з листом до Джо Байдена з проханням перевірити «російські звʼязки» очільника Офісу президента Андрія Єрмака і вимагала ретельніше перевіряти, на що йде допомога, яку виділяють США. Наприкінці 2023 року вона розкритикувала законопроєкт Конгресу про допомогу Україні і відмовилася за нього голосувати.

ІНШІ НОВИНИ