Кабмін послабив обмеження щодо канабісу для використання в наукових та медичних цілях

by Max
Кабмін послабив обмеження щодо канабісу для використання в наукових та медичних цілях

Кабінет міністрів вніс зміни до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів – про це повідомив представник уряду в Верховній Раді Тарас Мельничук 24 травня.

Зміни внесені на виконання вимог закону, який дозволяє використання рослин роду коноплі в навчальних, освітніх, наукових та медичних цілях.

«Виключено канабіс, смолу канабісу, екстракти і настойки канабісу зі списку особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено, та тетрагідроканнабінол зі списку небезпечних психотропних речовин, обіг яких заборонено», – заявив Мельничук.

Читайте також: Зеленський підписав закон про легалізацію медичного канабісу в Україні

Натомість канабіс і похідні від нього речовини включили до списку рослин, що містять наркотичні засоби та психотропні речовини, обіг яких «допускається для використання в навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, у виробництві наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів для подальшого застосування в медичній практиці».

Мельничук уточнив, що зміни набирають чинності з 16 серпня 2024 року. З 16 лютого 2027 року гранично допустимий вміст концентрації тетрагідроканнабінолу у висушеній соломі конопель для промислових цілей не перевищуватиме 0,3 відсотка.

Президент України Володимир Зеленський у лютому 2024 року підписав закон про легалізацію медичного каннабісу. Закон набере чинності через півр оку після опублікування – у середині липня 2024 року. Український парламент ухвалив документ у грудні 2023 року.

ІНШІ НОВИНИ