говорили про допомогу, гарантії безпеки і дрони

by Max
говорили про допомогу, гарантії безпеки і дрони

Президент України Володимир Зеленський 10 квітня зустрівся з міністром національної оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом.

«Обговорили важливість подальшого лідерства Литви в міжнародній коаліції з розмінування, розвиток співпраці у сфері оборонної промисловості, роботу над документом щодо безпекових гарантій, подальшу всебічну підтримку. Дякую за всю допомогу Литви й готовність підтримувати Україну до перемоги», – розповів глава держави у телеграмі.

Водночас литовський міністр повідомив про «конструктивну і гарну» зустріч із Зеленським.

«Я представив увесь наш пакет підтримки, хочу сказати, що він більший, ніж ми планували, і буде ще більшим – ми будемо шукати всі шляхи і можливості для його подальшого збільшення», – заявив він.

За його словами, він також представив Зеленському плани Литви щодо розгортання бойових безпілотників і коаліції з розмінування.

Міністр додав, що в рамках трирічної програми Литви з надання допомоги Україні в розмірі 200 млн євро вже виділено 84 млн євро – на 20 млн євро більше, ніж планувалося.

«Я також представив ідею програми безпілотників, у рамках якої ми створимо власну промисловість, але нам ще потрібно розібратися з правовими рамками, і будемо поставляти безпілотники українцям, які потім будуть випробовуватися на полі бою», – сказав Кащюнас.

Раніше литовський уряд виділив кошти на боєприпаси для України в рамках чеської закупівлі.

Під час Мюнхенської конференції з безпеки президент Чехії Петр Павел повідомив, що знайшов для України 800 тисяч снарядів, які можна придбати та доставити в Україну протягом кількох тижнів, «аби лише були кошти». За оцінками видання Financial Times, Прага прагнула зібрати півтора мільярда доларів, щоб оплатити ці боєприпаси.

До ініціативи долучилися близько 15 країн, у тому числі Канада, Данія, Франція, Норвегія, Швеція.

На початку березня чеський прем’єр Петр Фіала повідомив, що Чехії і її партнерам вдалося зібрати кошти для закупівлі першої партії в 300 тисяч артилерійських боєприпасів для України.

ІНШІ НОВИНИ