Фіала обіцяє надіслати десятки тисяч снарядів для ЗСУ у найближчі дні

by Max
Фіала обіцяє надіслати десятки тисяч снарядів для ЗСУ у найближчі дні

У межах чеської ініціативи із поставок амуніції для Збройних сил України з країн поза ЄС перші кілька десятків тисяч снарядів надійдуть вже у червні. Про це перед робочою зустріччю з питань оборони України у Празі сказав прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

«Перші десятки тисяч снарядів 155-міліметрового калібру будуть доставлені у червні. Україна може очікувати першу поставку у найближчі дні», – сказав Фіала.

Очільник чеського уряду зазначив, що до їхньої ініціативи долучилися 15 країн ЄС та НАТО і сумарно виділили на її фінансування 1,6 мільярда євро.

Чехія координує дії низки країн, які вносять фінансування на закупівлю боєприпасів для потреб України.

Раніше радник з питань національної безпеки Чехії Томаш Пояр заявив, що в рамках чеської ініціативи з постачання боєприпасів не пізніше червня в Україну почнуть надходити артилерійські снаряди. Як повідомляється, чеська кампанія зібрала достатньо коштів, щоб закупити сотні тисяч снарядів на ринках за межами ЄС.

Країни Європейського союзу пообіцяли Україні мільйон артилерійських снарядів до кінця березня, але їхні виробничі потужності обмежені, і обіцянку виконати не вдалося. Тоді уряд Чехії оголосив, що збирає значну кількість снарядів – загалом близько 800 000 – для України з третіх країн за межами Європейського союзу.

ІНШІ НОВИНИ