експосадовцю СБУ Наумову повідомили про підозру в незаконному збагаченні

by Max
експосадовцю СБУ Наумову повідомили про підозру в незаконному збагаченні

Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру в незаконному збагаченні колишньому начальнику Головного управління внутрішньої безпеки Служби безпеки України, повідомила пресслужба ДБР 3 травня.

У повідомленні не вказане ім’я фігуранта, але з подробиць справи зрозуміло, що йдеться про колишнього генерала Служби безпеки України, фігуранта розслідування «Схем» (Радіо Свобода) Андрія Наумова, який залишив Україну напередодні повномасштабного вторгнення Росії і нині перебуває в Сербії. Там Вищий суд у місті Ніш у березні почав повторний розгляд справи проти нього про відмивання грошей.

«У взаємодії з Національним агентством із питань запобігання корупції й Офісом генерального прокурора Бюро виявило у колишнього посадовця Служби набуття необґрунтованих активів на загальну суму 32,7 млн грн», – йдеться в повідомленні.

За даними відомства, йдеться про елітні автомобілі й готівкові кошти.

«Фігурант, перебуваючи на керівних посадах в СБУ, став власником активів: автомобіля Toyota Land Cruiser 200 вартістю майже 2,3 млн грн, зареєстрованого на батька дружини, автомобіля BMW X6 xDrive40d, вартістю 116 тисяч євро, зареєстрованого на дружину, майже 593 тис. євро і понад 120 тисяч доларів США. Також у його власності перебували два смарагди вартістю понад 6,5 тисяч євро кожен», – заявили у ДБР.

У Бюро нагадали, що раніше Наумову вже повідомили про підозру у привласненні, розтраті майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, а також у зловживанні владою або службовим становищем і в шахрайському заволодінні понад 3,2 млн гривень під час його перебування на посаді керівника державного підприємства впродовж 2019-2021 років.

Нову підозру Наумов, оголошений у міжнародний розшук, наразі не коментував. Раніше він заявляв, що його переслідування є політичним.

У вересні 2023 року суд у Ніші на півдні Сербії засудив колишнього українського розвідника, ексгенерала СБУ Андрія Наумова до одного року вʼязниці за звинуваченням у відмиванні грошей. Але в лютому Апеляційний суд скасував вирок першої інстанції і повернув справу для ухвалення нового рішення.

Восени 2023 року Сербія також остаточно відмовила Україні в екстрадиції експосадовця СБУ.

Читайте також: Суд у Сербії остаточно відмовив у екстрадиції ексгенерала СБУ Наумова

Колишній бригадний генерал Андрій Наумов почав працювати в Службі безпеки України (СБУ) у 2019 році. Звільнений зі служби наприкінці липня 2021 року.

Деякий час він обіймав посаду начальника Головного управління внутрішньої безпеки, де отримав більші повноваження та вплив у службі. До роботи в СБУ Наумов працював у Державному агентстві з управління зоною відчуження ЧАЕС. Відповідав за управління господарським комплексом зони відчуження, а також за спілкування з громадськістю щодо радіаційного стану.

До цього 12 років працював в органах прокуратури на посаді старшого помічника заступника головного прокурора, а потім старшого прокурора.

Ексрозвідник був у центрі журналістських розслідувань, повʼязаних із корупцією, контрабандою грошей та інших цінностей за кордон. У жовтні 2020 року журналісти проєкту Радіо Свобода «Схеми» виявили нерухоме майно Наумова, яке не відповідало заявленим доходам держслужбовця.

ІНШІ НОВИНИ