Джо Байден і Дональд Трамп перемогли на праймеріз у Луїзіані

by Max

Джо Байден і Дональд Трамп перемогли на праймеріз у Луїзіані
в американському штаті Луїзіана пройшли праймеріз – голосування, під час якого політичні партії вирішують, хто з їхніх членів балотуватиметься на президентських виборах. Кандидатом від демократичної партії очікувано став президент США Джо Байден, від республіканської – Дональд Трамп, який вже був у президентському кріслі з 2017 по 2021 роки.

Результат праймеріз у Луїзіані був передбачуваним, зазначає Associated Press. І Байден, і Трамп залишились єдиними кандидатами від своїх партій – їхні конкуренти вже зняли свої кандидатури. Однак, на думку агенції, для непартійних виборців обидва претенденти не мають однозначно позитивної репутації. Байдену та його адміністрації багато хто ставлять у провину недостатньо рішучі дії щодо поточного конфлікту в Газі між Ізраїлем та угрупованням «Хамас» (визнане терористичним в ЄС і США). За фігурою Трампа тягнеться шлейф кримінальних звинувачень у шахрайстві та зловживанні службовим становищем.

Проте на праймеріз і Байден, і Трамп вже здобули впевнені перемоги у кількох штатах. У ході кампанії обидва вони спираються на свої досягнення за час роботи в Білому домі та представляють один одного як загрозу для Америки.

Вибори президента США заплановано на 5 листопада. Традиційно основна боротьба за пост під час голосування відбувається між кандидатами двох найбільших партій країни: Демократичної та Республіканської. Вони, як очікується, номінують Байдена та Трампа.

Окрім Байдена та Трампа, про свою участь у виборах заявили племінник 35-го президента США Роберт Френсіс Кеннеді-молодший, кандидат від партії зелених Джилл Стайн, філософ Корнелл Вест. Свого кандидата висуне Лібертаріанська партія.

ІНШІ НОВИНИ