для систем Patriot зараз немає важливішого місця, ніж Україна

by Max
для систем Patriot зараз немає важливішого місця, ніж Україна

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зустрівся з польським колегою Радославом Сікорським 3 квітня.

Він повідомив, що під час розмови сторони обговорили, як Польща може долучитися до захисту українського повітряного простору від російських ракет, а також захистити повітряний простір Польщі.

Голова МЗС вказав на те, що Україна наразі є єдиною країною в світі, яка мусить «майже щодня» відбивати удари балістичних ракет.

Читайте також: Кукула: в повітряний простір Польщі, ймовірно, залетіла ракета Х-101

«Це означає, що всі системи Patriot у світі, які можуть бути надані Україні, мають бути доставлені до України якомога швидше. Для них зараз немає важливішого місця», – заявив Кулеба.

Міністерство закордонних справ Польщі уточнило, що зустріч відбулася в штабквартирі НАТО у Брюсселі.

«Дискусія концентрувалася на польсько-українських відносинах, поточній ситуації на лінії фронту, так само як і подальшу військову допомогу Україні», – йдеться в повідомленні.

МЗС країни також оприлюднило попередню заяву Сікорського в Брюсселі, який висловив сподівання, що «війна в Україні стане останньою війною в Європі».

«Але російським елітам може знадобитися час, щоб усвідомити, що ця агресія була помилкою, і цю війну неможливо виграти», – сказав польський міністр.

Читайте також: «Вони інфантильно помиляються» – Подоляк прокоментував відмову Німеччини поставляти Taurus

Росія протягом в березні здійснила низку ракетних атак по Україні, в тому числі, 22 березня – найбільш масштабну атаку на українську енергетику за останній час. Також 25 березня РФ атакувала Київ балістичними ракетами, 10 людей постраждали.

Після чергової російської атаки на Україну 24 березня Варшава заявила про порушення повітряного простору Польщі однією з крилатих ракет, запущених дальньою авіацією РФ. За даними польських військових, об’єкт увійшов у польський простір поблизу Осердова (Люблінське воєводство) і пробув там 39 секунд.

Згодом польське командування пояснило, що «військові знали, що російська ракета поверне назад в Україну». У відомстві вважають, що Росія навмисно маневрує своїми ракетами таким чином, щоб вони робили коло і вражали цілі в Україні із заходу. У Збройних силах Польщі переконані, що «спроба збити ракету становила б більший ризик для місцевих мешканців».

ІНШІ НОВИНИ