Держсекретар США Блінкен прибув до Києва

by Max

Державний секретар США Ентоні Блінкен прибув у вівторок вранці до Києва з неоголошеним візитом.

Це вже четвертий візит до Києва від початку російського вторгнення в лютому 2022 року. Блінкен прибув нічним поїздом з Польщі.

Як повідомили в Держдепартаменті США, Ентоні Блінкен в Україні зустрінеться з президентом Володимиром Зеленським, прем’єр-міністром Денисом Шмигалем та міністром закордонних справ Дмитром Кулебою, щоб обговорити останні новини з поля бою, вплив нової безпекової та економічної допомоги США, довгострокові зобов’язання у сфері безпеки та інші, а також поточну роботу з підтримки економічного відновлення України.

Блінкен сподівається «послати сильний сигнал заспокоєння українцям, які, очевидно, перебувають у дуже складному становищі», – сказав американський чиновник, який на умовах анонімності поспілкувався з журналістами, що подорожували з Блінкеном.

За словами чиновника, держсекретар має намір розповісти про те, що американська допомога «буде надаватися таким чином, щоб допомогти зміцнити оборону (українців) і дозволити їм все більше перехоплювати ініціативу на полі бою».

Останній візит високопосадовця США відбувся у березні, коли Україну відвідав радник з питань національної безпеки Джейк Салліван.

Читайте також: Блінкен про наступ РФ на Харківщині: «це ціна багатомісячної затримки» з наданням допомоги

Візит Ентоні Блінкена відбувається через кілька тижнів після того, як Конгрес США нарешті схвалив пакет допомоги Україні на суму 61 мільярд доларів після місяців затримки. Очікується, що допомога надходитиме прискореними темпами, оскільки Вашингтон прагне надолужити місяці, коли в Конгресі намагалися домовитися про допомогу.

ІНШІ НОВИНИ