Данія не проти застосування F-16 для ударів по військових цілях у Росії – голова МЗС

by Max
Данія не проти застосування F-16 для ударів по військових цілях у Росії – голова МЗС

Данія не виступає проти застосування винищувачів F-16, які вона передала Україні, для уражень військових цілей на території Росії – про це заявив міністр закордонних справ країни Ларс Лекке Расмуссен, спілкуючись із журналістами перед початком Ради міністрів ЄС із зовнішніх відносин у Брюсселі.

На питання про можливість таких ударів Расмуссен заявив, що «коротка відповідь – так».

Читайте також: Позиції республіканців і демократів у Конгресі США розійшлися щодо дозволу Україні бити по Росії

«Це не нова позиція, це частина нашого внеску. Коли ми обговорювали це з нашим Комітетом із закордонних справ у парламенті Данії, ми про це дуже чітко заявляли від самого початку: що це частина самооборони, що також, ймовірно, (вимагатиме – ред.) атакувати військові об’єкти на території Росії», – цитує урядовця «Укрінформ».

– Частина кордону – це фактично лінія фронту. Тому українцям буде дуже важко захищатися, якщо їм не дадуть ударити по військових об’єктах просто по той бік кордону.

Як пише Kristeligt Dagblad, голова МЗС вказав на те, що частина кордону фактично є лінією фронту, відтак Україні «буде дуже важко захищатися» без можливості бити по цілях по той бік кордону.

Водночас він зазначив, що такий дозвіл – це «не карт-бланш для України використовувати F16 для самовільних ударів по Росії».

Раніше премʼєр Бельгії Александр де Кроо заявив, що винищувачі F-16, які Україні передає його країна, зможуть застосувати виключно Збройні сили України на території України.

Після початку російського наступу на Харківщині президент України Володимир Зеленський заявив, що заборони на використання західної зброї для ударів по території РФ не має бути, оскільки йдеться не про наступ України, а про захист.

ІНШІ НОВИНИ