Чехія законтрактувала для України 180 тисяч снарядів і шукає ще 300 тисяч – Фіала

by Max
Чехія законтрактувала для України 180 тисяч снарядів і шукає ще 300 тисяч – Фіала

Чехія уклала контракт на перші 180 тисяч артилерійських боєприпасів для України і працює над отриманням ще 300 тисяч одиниць, написав 15 квітня прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала у статті для Financial Times (FT).

«Ситуація в Україні критична. Оскільки війна триває вже третій рік, збройні сили країни перебувають під безпрецедентним тиском. У них закінчуються боєприпаси, а це означає, що вони змушені щодня приймати складні рішення. Це робить надзвичайно важким утримання своїх позицій – тих самих позицій, від яких залежить безпека і майбутнє всієї Європи», – йдеться у статті.

Фіала зауважив, що боєприпаси будуть доставлені до України найближчими місяцями. Він зазначив, що це стало можливим завдяки коаліції з близько 20 країн.

«Ми повинні звикнути до того, що відповідальна політика безпеки має передбачати набагато більші інвестиції в оборону, щоб стримувати нападників. Інакше ми не виживемо в епоху відновлення конкуренції з Росією та іншими агресивними гравцями», – вважає президент Чехії.

Стаття була опублікована у FT під час візиту Фіали до США, де він зустрівся із президентом Джо Байденом у Білому домі.

Раніше чеське Міністерство оборони повідомляло, що перші поставки боєприпасів в Україну «мають надійти не пізніше червня», а всі 180 тисяч мають бути доставлені до кінця року.

Під час Мюнхенської конференції з безпеки президент Чехії Петр Павел повідомив, що знайшов для України 800 тисяч снарядів, які можна придбати та доставити в Україну протягом кількох тижнів, «аби лише були кошти». За оцінками видання Financial Times, Прага прагнула зібрати півтора мільярда доларів, щоб оплатити ці боєприпаси.

На початку березня чеський прем’єр Петр Фіала повідомив, що Чехії і її партнерам вдалося зібрати кошти для закупівлі першої партії в 300 тисяч артилерійських боєприпасів для України.

До ініціативи долучилися близько 20 країн, в тому числі Канада, Німеччина, Польща, Латвія, Литва, Естонія, Бельгія, Фінляндія, Португалія, Швеція, Норвегія, Данія, Нідерланди, Люксембург, а також Ісландія та Словенія.

ІНШІ НОВИНИ