Брінк про удари американською зброєю по території Росії

by Max
Брінк про удари американською зброєю по території Росії

Сполучені Штати мають на меті допомогти Україні захистити себе, але не уможливлюють і не підтримують удари своєю зброєю по території Росії. Про це амбасадорка США Бріджит Брінк заявила під час круглого столу з Ізобель Коулмен, заступницею голови USAID, яка перебуває із візитом у Києві, передає кореспондентка Радіо Свобода.

Відповідаючи на запитання журналістів, як Україні виграти війну за умов, коли Штати не дозволяють бити по російській території, Брінк зазначила, така позиція Вашингтона залишається незмінною від початку повномасштабної війни.

«Але перша частина допомоги Україні в захисті – це постачання нашої зброї та зброї партнерів, щоб підтримати зусилля ваших відважних героїв на фронті у поверненні ваших територій. Наша позиція від початку полягала в тому, що ми не уможливлюємо і не заохочуємо використання нашої зброї в Росії, за межами української території», – сказала Брінк.

Водночас вона зауважила, що мета президента Байдена – допомогти Україні захистити себе та стримати майбутню агресію.

Читайте також: «Оперативність важлива» – Зеленський про оголошені партнерами пакети допомоги Україні

Раніше міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон висловив думку, що Україна може використовувати британську військову допомогу для ударів по об’єктах на російській території.

Днями Білий дім оголосив, що Україна вже отримує озброєння з нового пакета допомоги, про який раніше Сполучені Штати оголосили в рамках відновленої програми військової підтримки.

Однак український міністр закордонних справ Дмитро Кулеба визнав, що союзники України відстають від графіка, незважаючи на свої зусилля. За його словами, існує розрив у часі між оголошенням пакету і моментом, коли артилерист ЗСУ матиме більше снарядів.

За словами президента України Володимира Зеленського, за пів року, поки Україна чекала на рішення щодо американської підтримки, російській армії вдалося перехопити ініціативу на полі бою, втім, маючи необхідне озброєння, Збройні сили України зможуть не тільки стабілізувати фронт, а й рухатися вперед.

ІНШІ НОВИНИ