Байден і Макрон домовилися про використання прибутків від активів РФ для України – заява

by Max
Байден і Макрон домовилися про використання прибутків від активів РФ для України – заява

Президент США Джо Байден досяг домовленості з президентом Франції Емманюелем Макроном щодо використання прибутків від заморожених російських активів для допомоги Україні. Про це йдеться у спільній заяві, оприлюдненій на сайті Білого дому за підсумками зустрічі президентів у Парижі після церемонії 80-ї річниці висадки в Нормандії 8 червня.

«Президенти зобов’язуються підтримувати зусилля в рамках Європейського Союзу та країн «Групи семи» (G7) , спрямовані на повернення прибутків від заморожених російських державних активів на користь України, відповідно до міжнародного права та наших відповідних правових систем і процесів прийняття рішень», – вказано у повідомленні без додаткових деталей.

Читайте також: Напередодні саміту G7 та конференції в Швейцарії Байден, Макрон та Шольц заявили про підтримку України

Посли країн ЄС у Брюсселі 8 травня схвалили схему використання доходів від заморожених у Євросоюзі російських активів на потреби оборони України.

У Європейській комісії очікують, що перша виплата з надприбутків від заморожених активів Росії на території Євросоюзу може бути в липні 2024 року.

Після того, як Росія розпочала незаконне вторгнення в Україну, міжнародне співтовариство заборонило будь-які операції, пов’язані з активами та резервами Центробанку Росії. В результаті 260 мільярдів євро його активів «знерухомлені» в усьому світі, причому більше двох третин з них в ЄС (близько 210 мільярдів євро). За даними Єврокомісії, залежно від процентних ставок доходи, отримані від цих активів, ймовірно, принесуть Україні близько 2,5-3 мільярдів євро на рік.

ІНШІ НОВИНИ